Miks Mentorhubi ja mentoreid vaja on?
  • Harold Saar

Miks Mentorhubi ja mentoreid vaja on?

Mentorlus on aastasadu vana praktika, kus kogenud ja edukad inimesed jagavad oma teadmisi, kogemusi ja nõuandeid noorematele või vähem kogenud indiviididele.


Mentorid on kasulikud mitmel erineval viisil ning nende roll ulatub varasest eluastmest kuni kutsealase karjääri edendamiseni.

Siin on 5 peamist põhjust, miks on kasulik mentorit omada.


1. Mentor annab Sulle edasi oma teadmised ja kogemused

Mentorid omavad oma valdkonnas ulatuslikku kogemust ja teadmisi. Nad on läbinud sarnaseid väljakutseid, millega Sina täna rinda pistad, ja õppinud erinevate takistustega toime tulema.


Mentorid saavad oma kogemuste kaudu edastada väärtuslikke õppetunde ning aidata vältida vigu ja ebaõnnestumisi, mida nad ise on läbi elanud. See võimaldab õppida ja arendada Sul kiiremini oskusi, mis aitavad Sul saavutada edu oma elu- või karjäärialal.2. Mentoriga koostöö tõstab Sinu enesekindlust

Mentoril on oluline roll, et Sul kujuneks tugevam eneseusk ja enesekindlus. Nad võivad anda Sulle tagasisidet, julgustust ja tuge Sinu ideedele, eesmärkidele ja ambitsioonidele.


Just usaldusväärse mentori tagasiside aitab Sul näha oma tugevusi ja nõrkusi ning julgustab pingutama ning endast parima andma. Lisaks aitab mentori vankumatu usk lükata mentoreid oma mugavustsoonidest välja ja veel rohkem saavutada.3. Kontaktivõrgustiku suurenemine

Mentorid on sageli oma valdkonnas hästi ühendatud ning neil on laialdased suhtlusvõrgustikud ja kontaktid.


Üheks mentorluse eeliseks on võimalus tutvuda mentorite kontaktivõrgustikuga. Mentor saab aidata luua Sul uusi kontakte, leida töövõimalusi, praktikakohti või anda soovitusi.


See võib aidata kaasa edasisele edule ja avada uksed uutele väljakutsetele.


4. Isiklikke ja tööalaste oskuste uus tase

Mentori saab aidata arendada nii Sinu isiklikke kui ka tööalaseid oskusi.

Näiteks väärtuslikke juhiseid ja praktilist abi oskustega, nagu suhtlemine, esinemine, probleemide lahendamine ja planeerimine, arendamisel.


Mentorid võivad teha praktilisi harjutusi, arutelusid või isegi simuleerida reaalseid tööolukordi, et aidata Sul omandada ja rakendada olulisi oskusi oma igapäevases elus.


5. Mentori sõltumatu perspektiiv

Mentori saab anda Sulle väljastpoolt tuleva ja sõltumatu perspektiivi.


Mentoritel on võimalus mõtiskleda ja esitada küsimusi, mis aitavad Sul näha asju uuest vaatenurgast ning leida uusi lahendusi probleemidele. Lisaks saavad nad pakkuda objektiivset tagasisidet ja kutsuda välja mentori oletatavaid veendumusi või piiranguid, mis võib kaasa tuua edasise kasvu ja arengu.


Mentorit omada on tõeline õnn!


Kasvata oma enesekindlust, motivatsiooni, tutvusringkonda ning tugevda tänaseid oskuseid.

Mentor saab olla Sinu oluline teejuht, väärtuslik partner kui sõber Sinu individuaalseks ja professionaalseks kasvuks.


Tutvu Mentorhubi mentoritega:


Harold Saar

Harold Saar