Mikk Orglaan

Mikk Orglaan

Business advisor omanikele ja juhtkonnale

Minu poole pöörduvad peamiselt inimesed, kes...


 1. tunnevad, et neil puudub selgus, mida nad teevad, millest alustada või kuhu oma energia suunata, et oma tegemistes edukamad olla;
 2. otsivad proaktiivset kaasamõtlejat exiti ja kasvu strateegia, keeruliste olukordade, ICP, probleemi defineerimise, visiooni loomise, GTM, tootearendus-, ettevõtte-, töökohtade- ja tehniliste struktuuride disaini osas;
 3. soovivad leida jooksvat operatiivset toetust / ärilist-elulist kaasamõtlejat, et igapäevased juhtimisotsused oleks kvaliteetsemad ning jooksev "juhtimiskulu" madalam.


Kuidas ma neid aidan?

 1. Aitan luua selgust, mis äris tegelikult ollakse, mis on tegelik väärtuspakkumine, kus on probleem, mis on probleem, kuidas jõuda lahendusteni, kuidas valida, jne. 
 2. Aitan defineerida ja seada järjekorda tegevusi, et need tooksid tulemuse kõige aja- ja kuluefektiivsemalt.
 3. Olen vastutuspartneriks, kes näitab präänikut ja piitsa läbi peegli. 
 4. Enamasti loome koostöös numbrilise ja tekstilise arusaamise, kuidas teha "kiiret raha" ja kuidas teha "õiget raha". Mis on see suurem ja õigem visioon probleemist/lahendusest, millega kõnetada õigeid kliente, meeskonnaliikmeid, investoreid, co-foundereid. Kuidas see visioon starteegiaks vormida ja teha sellest saavutatav plaan. Seejärel võime seda koos saavutame hakata.


Mikk Orglaane kogemused ja taust:


Olen ITs alates 1987. Ettevõtja alates 1998. Asutanud 20+ ettevõtet. Teinud kõikvõimalikke exiti tüüpe. Kuni 2019 oli peamine fookus B2B Saas ja custom tarkvara arenduse, müük, turundus, projektijuhtimine, üldjuhtimine. Alates 2019 ESTBAN liige, ingel-sündikaat VC asutaja. Olen töötanud väikestes ettevõtetes, korporatsioonides, asutanud ise ettevõtteid, et luua inimväärikaid keskkondasid.

Enim on meeldinud just äriüksuste mentordamine, ka suurettevõtetes. Inimeste ja tehnoloogia juhtimine on arendav väljakutse. EASis olen erinevates programmides mentorina olnud alates 2010.

Aktiivselt aitan täna startuppe erinevates kiirendites (Kiuas, Red Brick, Nordic Business Ventures, PowerHUB) mentorina. Töötan oma äri-klientidega advisori ja mentorina. Meie koostöö: Mikk kui Sinu mentor


Koostöö eelduseks on sobivus nii valdkonna, eesmärkide kui isiksuste osas. Minu roll on väga selge - olen business advisor omanikele ja juhtkonnale. Ma ei otsusta. Esitan detailseid ja ehk ebamugavaid küsimusi ning lähen asja tuumas lõpuni välja. Kes vajab päriselt muutust ja otsib uusi ideid prokatiivselt kaasamõtlejalt, siis nendega on tulnud ka kõige paremad transformatiivsed tulemused. Ma ei ole sõber, ega pilpa peal kandja. Ma tulen appi selleks, et lahendada probleeme, kontseptuaalselt, fundamentaalselt. Minu positsioon on pigem protsessi alguses, kus ettevõtte strateegia muutusega saab kõige enam lisandväärtust luua. Teinekord on ka aeg küps, et teha suunamuutus.

Kahjuks olen näinud, et toredad inimesed muudkui tormavad, aga ei tea - kuhu. Selle asemel, et tormata, peaks teadma õiget suunda. Siis piisab ka mõistlikust pingutusest. Minu superpower on näha korraga suurt pilti ja detaile ning sellest strateegia kokku panna. Teostamine jääb ikka kliendile.

Minuga saab koostööd teha nii:

 1. Esmane äriidee analüüs, 500€. Selle 0,5-2h kohtumise järel peaks olema 1 hinnang juures, kas selle äriideega on mõtet ennast pikemalt siduda, kuidas see äri väärtust loob, millised võivad olla suurusjärgus aastased käibed.
 2. Kuidas jõuda oma 10M€ aastakäibega ettevõtteni, 5000€. See on 3 kuuline koostöövorm, iganädalaste kohtumistega, mille vältel "kaevame elevandi välja, teeme tükkideks, määrame tükkide küpsetamise vajaduse ning söömise järjekorra". Tekib nö pitch deck ja financials, need sünkroniseeritakse ja tekib arusaamine detailsetest eesmärkidest ja saavutamise sammudest.
 3. Saab tasuda 3-s osas, siis iga osa hind 2000€.
 4. Proaktiivne advisory 1500€ kuus + % käibest 18 kuulise perioodiga. Sobib neile, kes tahavad proaktiivset kaasamõtlejat iga nädal oma ettevõtte toimetustesse kaasates, et kasv oleks optimaalne ja kiireim. Tegevuskava lepitakse kokku jooksvalt, vastavalt kõige kriitilisemale valule.

Kui ma usun, et ma ei saa väärtust pakkuda, siis tagastan ettemaksu peale esimest kohtumist.

Võta minuga ühendust