Kuidas Leida Sobiv Mentor: 5 praktilist nippi
  • Harold Saar

Kuidas Leida Sobiv Mentor: 5 praktilist nippi

Otsus alustada oma enesearenguteekonda on suur samm edasi Sinu isiklikus ja professionaalses elus. Üks kõige tõhusamaid viise enesearengu kiirendamiseks on leida sobiv mentor. Keegi, kes on Sinu jaoks olulises valdkonnas edukas ja kes suudab Sind juhendada ning inspireerida. 


Siin on 5 praktilist näpunäidet, kuidas endale sobiv mentor leida



1. Määratle oma eesmärk


Veel enne mentori otsimist on mõistlik välja mõelda, mis on Sinu täpsed eesmärgid ja missugust oskust või teadmist soovid Sa mentori abiga omandada. Paremad finantsid? Selgemad äri arendamise eesmärgid? Tugevamad müügioskused? Selge sihi korral on Sul lihtsam leida endale mentor kui ka mentoril Sind päriselt selle sihini aidata.


Loomulikult võib olla olukord, kus otsid tuge just tupikseisust või ummikust väljasaamiseks. Sel juhul ongi mõistlik pöörduda mõne vaimse tervise mentori poole, kes aitab Sul selgemaid eesmärke seada.



2. Mõtle, kust enda valdkonna sobilikku inimest leida


Mentorluse potentsiaalsed allikad võivad olla erinevad. Mõtle läbi oma kolleegid, lähim tutvusringkond, sotsiaalmeedia või mõni spetsiaalne keskkond, näiteks mentorhub.ee. Kaardista mõttes inimesed, kes tunduvad huvitavad, kelle tegemisi ja saavutusi oled salamisi jälginud või kelle kirjeldused ja mõttemaailm tundub Sinu omaga ühtivat.


Pane kirja täitsa mitu inimest või koosta nimekiri näiteks nädala jooksul.



3. Võta ühendust ja ole uudishimulik


Ära karda enda väljavalitud inimestega ühendust võtta! Kui tegemist on Sinu tutvusringkonnas oleva inimesega, on ta kindlasti talle osaks saanud võimalusest meelitatud. Kui tegemist on mõne mentorite platvormiga, nagu mentorhub, ongi seal inimesed, kes Sind aidata tahavad.


Kirjuta neile ja uuri lähemalt, võid ka kohe alguses paar inimest endale sõelale jätta. 



4. Hinda mentori sobivust.


Mentorlussuhe peaks olema vastastikku kasulik. Veendu, et Sinu ja potentsiaalse mentori väärtused, eesmärgid ja ootused sobivad kokku. See tagab pikaajalise ja produktiivse suhte.


Et mentori sobivuses veenduda, on mõistlik kindlasti paar kirja vahetada ja ideaalis ka (video)kohtumine teha ning ootustest ja lootustest lähemalt rääkida. Kindlasti küsi mentorilt, kas "sobivuskõne" teha.



5. Ole valmis õppima!


Kui leiad sobiva mentori, olge valmis aktiivselt õppima ja oma enesearengusse panustama. Kuula mentorite nõuandeid, ole uudishimulik ja ära karda väljakutseid vastu võtta. 


Sobiva mentori leidmine võib võtta aega, kuid see on väärtuslik investeering Sinu enesearengusse ja edusse. 

Tutvu Mentorhubi mentoritega!


Harold Saar

Harold Saar