Ivar Raav

Ivar Raav

Mentor, juhtimiskoolitaja ja terapeut

Minu kliendid on juhid, kes vajavad tuge oma inimeste juhtimisel, rutiinide juurutamisel, eesmärgistamisel ja kõiges muus, mis puudutab inimestega koos töötamist. Olen ise töötanud juhina ja valdavalt juhtide juhina. Olen olnud juhiks u 2000-le spetsialistile ja 60-le juhile Swedbankis, Omnivas ja If Kindlustuse Balti organisatsioonis. Valdavalt on minu ülesanne olnud juurutada organisatsioonis uusi juhtimispõhimõtteid ja äri tegemise viise, mis kaasavad inimest, klienti ning astuvad eemale juhikesksest autoritaarsest lähenemisest.


Lisaks mentori rollile puutun täna kokku juhtimiskoolitajana väga paljude erinevate juhtidega väga erinevatest eluvaldkondadest. See annab mulle võimaluse toetada Sind teise nurga alt oma tööelule peale vaatama.


Lisaks teen ka sügavamat tööd terapeudina ning vajadusel saab teatud elemente ka mentorsuhtesse tuua. Kuid mentorsuhe on siiski peamiselt kahe kogenud inimese arutelu, minu asi on küsida ja ka toetada Sind vastuste leidmisel. Kui vaja, annan nõu, kui näen, et Sa leiad ise vastuse või see on sinus olemas, suunan seda sul ise leidma. Mõnikord oleme ka mõne mentorkliendiga jätkanud hoopis teraapiatööd ja see on juba teiste meetoditega ja toetavad sügaval tasemel sinu väljakutsete lahendamist. Mõnikord piisab sümptomaatilisest lähenemisest, mõnikord on vaja minna sügavale juure tasandile. Usun, et see on minu eelis, et valdan erinevaid meetodeid ja suudan seeläbi sind ka paremini toetada.


Oma käekirjalt olen toetav ja suunav, kuid kui vaja ka otsekohene. Jagan julgelt ka oma kogemusi, kuna olen kogenud juhi töös ja inimesena nii väga suuri rõõme kui ka suuri ebamugavusi. Usun, et mentori idee ongi selles, et saad arutleda kellegagi, kellel on olnud sarnaseid kogemusi ja seeläbi üheskoos Sulle sobiva lahenduseni jõuda.


Usun, et minu äritaust ja sügav huvi inimese vastu on suurepärane kombinatsioon meeskondade ja eelkõige juhtide arengu toetamisel. Ma soovin, et iga juht oleks läbi mõelnud, milline on tema juhtimisjalajälg ehk milline tunne jääb inimestele koostööst temaga ning milline on pärand organisatsioonile. Kõik algab juhi enda suhtest iseendaga. Inimeste suhe iseendaga loob võimaluse headeks suheteks ümbritsevatega – tööl, kodus, maailmas laiemalt. Eriti oluline on juhi enda kontakt iseenda sisemaailmaga, sest sellest sõltub juhi side ja suhe meeskonnaliikmetega, millest omakorda sõltub side ja suhe organisatsiooniga.


Kuna olen korraga mentor, juhtimiskoolitaja, terapeut ning oman pikki aastaid kogemusi organisatsioonides inimesekeskse juhtimiskäekirja juurutamisel, siis usun, et olen heaks partneriks kõigile juhtidele, kes oma juhtimisteekonnal hätta on jäänud. Mul on aastate jooksul olnud sadu tunde mentorkohtumisi oma klientidega, olen läbinud aastaid tagasi ka mentori täiendkoolituse. Mu kliendid on olnud väga erinevate tegevusvaldkondade juhid, tegutsedes nii esmatasandi juhina kui ka tippjuhina ning loomulikult keskkastmejuhina.


Olen inimesekeskse juhtimise raamatu Juhtimise jalajälg” autor, podcaster podcastis “Juhtimine juhtimiseta, kus iga nädal arutleme juhtimise üle julge ja senisest erineva nurga alt.


Minu tegemiste kohta ja ka klientide tagasisidet saad lugeda ivarraav.com lehelt. Iga nädal jagan oma juhtimisalaseid kogemusi ka oma LinkedIn profiilil, mida võid julgelt jälgima asuda.


Minu kui inimese tausta saad vaadata ka mujalt sotsiaalmeediast. Nii nagu iga juht on oma rolli kõrval eelkõige inimene, olen ka mina mentorina eelkõige oma elu tervikuna elav inimene.


Teen kohtumisi nii eesti kui inglise keeles.


Mentorhubi kaudu tulevale kliendile on minu raamat soodushinnaga -30% letihinnast.

Võta minuga ühendust