Eia Uus

Eia Uus

Loovus-coach, kogemusnõustaja, koolitaja, kirjanik

Olen loovus-coach, koolitaja ja kirjanik.

Lugude jutustamine on mind köitnud kogu elu, olgu need siis lood, mida jutustame endile ja mis takistavad meid elamast oma kõige paremat elu, või filmistsenaariumid, laulusõnad, telereklaamid, kaubamärgid ja turundus.


20 aastat olen olnud kirjanik ja ajakirjanik, töötanud reklaamiagentuuris, filmiproduktsioonis, juhtinud Postimehe kirjastust, ning töötanud start-uppide kommunikatsiooniga ja asutajatega.


Viimasel ajal köidab mind enim loovus – igas eluvaldkonnas, nii kirjalikus eneseväljenduses kui ettevõtete juhtimiskultuuris, individuaalsetes karjääriteekondades ja kriisiolukordades.

Loova mentorina on õnne koos töötada väga erinevate inimeste ja eesmärkidega – kes soovib kirjutada raamatut, õpikut, leida julgust ja sisu esinemiseks, harutada eri tahtmiste sasipuntraid jpm. Ametliku hariduse poolest olen kirjandusteaduse magister ja õpin kogemusnõustajaks.

Minu tee loovusnõustajana sai alguse, kui abi otsis muusik, kes armastas loomist ja laulmist, oli auhinnatud ja edukas – aga ei suutnud laulude vahel publikuga vestelda. Juba paari kohtumisega jutustas ta laval lugusid, mis panid heldima ja naerma.

Minu loovuskoolitustel käivad aga inimesed kõigilt elualadelt – kümberturbespetsialistist hambaarstini, insenerist joogaõpetajani, neuroloogist kirjanikuni. Loovus väljendub kõigis erinevalt.

Minu jaoks loovus tähendab „saab-saab!“ mentaliteeti. Kõik on mõeldav, kõik on tehtav.

  • Lugude jutustamine

  • Raamatute kirjutamine

  • Loov eneseväljendamine

Võta minuga ühendust